Boris Akunin ***BRUDERSZAFT ZE ŚMIERCIĄ*** T.1


Tytuł: Bruderszaft ze śmiercią
Autor: Boris Akunin
Wydawnictwo: Replika
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 384
Cykl: Bruderszaft ze śmiercią (tom 1)




Pierwszy tom cyklu Bruderszaft ze śmiercią autorstwa Borisa Akunina składa się z dwóch historii: Młokosa i diabła oraz Cierpienia złamanego serca. Akcja toczy się w czasie I wojny światowej. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim opowiadaniu bohaterowie z wywiadu rosyjskiego 
i niemieckiego prowadzą między sobą rywalizacje. 

W Młokosie i diable poznajemy Aleksieja Romanowa, zwanego przez wszystkich Aloszą. Młody, utalentowany student przypadkowo przeszkadza w porwaniu niemieckiego szpiega. Chcąc odkupić swoją winę postanawia pomóc w ujęciu zbiega. W międzyczasie jesteśmy świadkami jego miłosnych rozterek. 

W Cierpieniu złamanego serca wywiad rosyjski musi przeprowadzić trudną operacje szpiegowską w Szwajcarii. Alosza jest ważnym punktem całej akcji, jednak czy da sobie radę, skoro męczą go demony przeszłości?

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością Borisa Akunina. Porwał mnie jego styl pisania, wartka akcja, a także poczucie humoru, którym obdarzył stworzonych przez siebie bohaterów. A jeśli już o nich mowa, na pierwszy plan wysunął się Aleksiej, jednak każda z postaci była idealnie dopasowana do wydarzeń, które miały miejsce w książce. Podczas czytania czułam się, jakbym była naocznym świadkiem przedstawianych wydarzeń. Pół żartem, pół serio autor pokazuje kontrwywiad niemiecki i rosyjski oraz ich próby przechytrzenia drugiej strony. Nie raz uśmiałam się do łez! 

Samo wydanie jest naprawdę ciekawe. Po raz pierwszy czytałam książkę, która została napisana w formie "powieści - filmu". Ilustracje oddawały w stu procentach jej klimat i jeszcze bardziej umilały czytanie.

Z pewnością sięgnę po kolejne części Bruderszaftu ze śmiercią, a Wam bardzo ją polecam! 




ZA EGZEMPLARZ SERDECZNIE DZIĘKUJĘ:




Anna Sadowska

Komentarze

Popularne posty